Сучасні технолоґії реґенерації та знешкодження відпрацьованих бурових промивальних рідин

М. Я. Маґун, С. А. Гурський, О. М. Верста, Р. В. Зіньков, О. Є. Забільська, Н. В. Маґун

Анотація


Зростаючі вимоги природоохоронного законодавства до діяльності нафтоґазовидобувних компаній вимагають володіння інформацією та набутим досвідом у галузі сучасних технолоґій і обладнання переробки та утилізації бурових відходів. Аналіз результатів проведеного інформаційного пошуку дав можливість зробити висновок, що більшість компаній надають замовнику інтеґрований комплекс послуг з переробки та утилізації відходів буріння. Бурові підрядчики та нафтовидобувні компанії можуть отримати оптимальну комбінацію обладнання та інженерного супроводу для проведення бурових робіт в еколоґічно чутливих районах або в умовах «нульового скидання» відходів. Передові технолоґії відновлення промивальних рідин та обробки бурового шламу дозволяють відповідати всім сучасним вимогам збору та обробки бурового шламу, поводження з відпрацьованими буровими розчинами в процесі будівництва свердловини. Проаналізувавши широкий спектр послуг різних компаній в галузі поводження з буровими відходами були вибрані найбільш прийнятні для застосування буровими підприємствами.

Ключові слова: бурові відходи, утилізація відходів, промивальні рідини, буровий шлам.

Посилання:

  1. M.Ja. Magun, R.V. Zinkov, S.A. Gurskyj, Naftova i gazova promyslovist, 2, 50 (2007).
  2. M.Ja. Magun, R.V. Zinkov, S.A. Gurskyj, O.Je. Zabilska, Naftogazova energetyka, 4(5), 23 (2007).
  3. G. Shreder, A. Nikolajevskyj, V. Rybachenko, L.Opejda, Shvydki analitychni testy v himichnyh doslidzhennjah dovkillja (Donec'k, 2001).
  4. B.J. Nabyvanec, V.V. Suhan, L.V. Karabina, Analitychna himija pryrodnogo seredovyshha: Pidruchnyk (Lybid, Kyiv, 1996).
  5. O.V. Ishhenko, V.M. Koreckyj, Naukovo-vyrobnychyj zhurnal. Burinnja, 16 (2010).Повний текст: PDF