УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНИЙ РУХ У РОКИ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ В ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИХ ВИДАННЯХ (НА ПРИКЛАДІ ОУН ТА УПА)

Степан БОРЧУК

Анотація


Проаналізовано український національно-визвольний рух у роки Другої світової війни. Основну увагу акцентовано на аналізі специфіки висвітлення ОУН та УПА в енциклопедичних виданнях. Роз­кри­то зміни у векторах висвітлення національно-визвольного руху в історичній літературі. Простежено зміни у поданні основної інформації в проектах енциклопедичного формату. Суттєву увагу акцентовано на специфіці викладу матеріалу у гаслах, присвячених ОУН та УПА. Представлена на прикладі про­ана­лізованих гасел інформація дає змогу зрозуміти процес наукової реконструкції загального полотна іс­то­ричного процесу, суспільно-політичного контексту та окремі аспекти самостійницького руху в різних енциклопедичних форматах. На основі статей, вміщених в енциклопедичних проектах, охаракте­ри­зо­вано здобутки та майбутні перспективи висвітлення національно-визвольного руху в енциклопедич­ному форматі. Опрацьований масив дає змогу, окрім аналізу та широких констатацій, визначити і проблемні вектори висвітлення визвольного руху енциклопедичними виданнями, які необхідно вирішити сучасній історичний науці, з урахуванням суспільного інтересу і запитів держави.

 


Ключові слова


енциклопедія; Друга світова війна; ОУН; УПА; національно-визвольний рух; ЕІУ; гасла; націоналізм; самостійницький рух

Посилання


Borchuk Stepan. “Problematyka ukrains’koho natsional’no-vyzvol’noho rukhu v roky Druhoi svitovoi vijny na storinkakh entsyklopedychnykh i bibliohrafichnykh vydan’” Halychyna. No. 22–23. (2013): 493–500. (in Ukrainian).

Chubar’ian A. O. (Ed.). (2010). Velykaia Otechestvennaia vojna 1941–1945: entsyklopeddiia. Moskva: OLMA Medya Hrupp. (in Russian).

Kubiiovych, V. (Ed.). (1993). Entsyklopediia Ukrainoznavstva. (Vol. 11). Lviv: Molode zhyttia. (in Ukrainian).

Levenets, Iu. (Ed.). (2012).Politychna etsyklopediia. Kyiv: Parlamentske vydavnytstvo. (in Ukrainian).

Smolii, V. A. (Ed.). (2003). Entsyklopediia istorii Ukrainy. (Vol. 1). Kyiv: Naukova dumka. (in Ukrainian).

Sovremennaia ukraynskaia Entsyklopediia. (2007). Khar’kov: Knyzhnyj klub. (in Russian).

“Spysok najpopuliarnishykh veb-sajtiv v Ukraini”, Alexa Internet. Accessed 16 October 2017, https://www.alexa.com/topsites.


Повний текст: XML
20 :: 0

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.